top of page
elements_3-02.png

ПРОЄКТ

“Створення екомапи міста Чернівці”

КОМАНДА

ZMYNU (Чернівецька обл, Магала ЗОШ Острицька ЗОШ І-ІІІ ступенів)

 

Команда підлітків “ZMYNU” розробила електронну мапу з позначками пунктів прийому макулатури, склобою, поліетилену та іншої вторсировини для переробки. Це дуже важливо, адже часто ми викидаємо все в один смітник, тоді як серед сміття є багато корисної сировини, яка підлягає повторній переробці. Наприклад, скло підлягає переробці завжди, нескінченну кількість разів.

Але якщо і це не переконує, то ось ще декілька аргументів:

1. Переробка зменшує і так величезний об'єм сміттєзвалищ. Навіть спеціальні території, відведені для збору сміття, несуть небезпеку навколишньому середовищу, адже такий смітник збирає багато різних хімічних елементів, які під впливом сонця, дощу та вітру взаємодіють і утворюють багато концентрованих речовин, що отруюють ґрунти та водойми. Це дуже погано впливає на здоров’я людей та тварин.  

​2. Смітники часто самозаймаються, через постійне виділення метану, та довго горять, і цим забруднюють повітря. Під час боротьби з вогнем на таких складних об’єктах гинуть люди, адже смітники неоднорідні за складом, висота їх часто сягає кількох поверхів і тому дуже легко потрапити в пастку.

3. Саме через такий згубний вплив на здоров’я людей та природу, переробка сировини є одним із головних елементів кругової економіки, до якої прагне прийти весь цивілізований світ. А ми, як громадяни своєї країни, маємо теж робити свій внесок. Якщо ми будемо створювати запит на переробку вторсировини, то будемо сприяти розвитку замість деградації своїх земель, рідного краю та самих себе.

Виявляється, що в Чернівцях пунктів збору вторсировини близько 20, хоча Інтернет ресурси часто показують набагато меншу кількість таких пунктів. Діти зібрали дані з різних джерел, перевірили, актуалізували і наразі мапа є у вільному доступі для кожного.

Команда закликає користуватись пунктами збору вторсировини, берегти природу та доповнювати мапу новими пунктами!

зміни.png

© "Відкривай Україну" 2020

bottom of page